KAPELA

CHAOS IN HEAD - podzim 2023
CHAOS IN HEAD - březen 2021. Zleva: Isi - baskytara, Leňa - zpěv, Chorche - kytara, Kopec - bicí.


                                                                                              HISTORIE : 

·         Skupina CHAOS IN HEAD byla založena na přelomu let 1993/94, kdy bubeník Kopec opustil dnes již legendární Krabathor.

·         Po bezejmenném studiovém záznamu obsahujícím písně "Chaos in my head" a "Selfcontrol" v roce 1994 nahrála první demo "Flower Of A Blind Man" v sestavě: Chorche - kytara, Tom -zpěv (dnes Flood), Jojo - kytara,Medvěd - basa,Kopec - bicí.Pod dojmem této nahrávky byla kapela označena za jednoho z průkopníků crossoveru u nás.

·         Rok 1995. K mikrofonu nastoupil kytarista Jojo.> Čtyřčlenná sestava natočila druhé demo "Promo 95".

·         Na jaře příštího roku - po neshodách uvnitř kapely - byla přerušena činnost.

·         V letech 1996 až 2000 CHAOS IN HEAD v podstatě nefunguje.

·         V roce 2001 nahráno demo CD "Negativy" v sestavě: Chorche - kytara, Mrak - zpěv, Medvěd - basa, Kopec - bicí. Účast v soutěži Rock Made in Gambrinus.

·         2002 - demo CD " In 2002". Opět účast v RMiG.

·         V roce 2003 na post zpěváka nastoupil Zdeanál. Na podzim 2003 je skupina finálovým účastníkem soutěže Plzeňská bítová liga. V prosinci 03 byla kapela vybrána do finále slovenské soutěže Runway 2003.

·         V dubnu 2004 skupina dokončila práce na svém prvním oficiálním CD "Opium" (vydáno vlastním nákladem). Květen 2004 - kapela vybrána do soutěže Česká rocková liga. Na podzim téhož roku CHAOS IN HEAD absolvovali spolu s kapelami Pungent Stench, Behemoth, Hypnos a Disfigured Corpse 9-denní turné po Čechách,Moravě a Slovensku,na kterém ale bohužel bubeník Kopec obdržel komplikovaný zánět šlach a kapela byla nucena se téměř na půl roku odmlčet.

·         V polovině roku 2005, už s uzdraveným bicmenem, tak bylo možné natočit první videoklip k písni "Klesám" z alba " Opium". Klip byl v premiéře vysílán 16.12.2005 v pořadu Madhouse na Tv 'Očko. Na sklonku roku kapelu opustil dlouholetý basista a zakládající člen Medvěd, aby se novým drtičem na tlustých strunách stal S.V.A.T.

·         V nové sestavě kapela v únoru 2006 nahrála ve studiu Shaark 2-skladbový promosingl - na rozdíl od "Opia" v angličtině. Práce ve studiu byly vizuálně zdokumentovány a tento materiál byl použit k výrobě druhého videoklipu s názvem "Feel". Premiéra 2.6.2006 opět v Madhouse na 'Očku. Téměř současně ale kvůli naprostému nedostatku volného času ze skupiny odešel zpěvák Zdeanál. Po náročném hledání a zkoušení tak uprostřed prázdnin 2006 kapela do svých řad přivítala teprve 18-tiletou zpěvačku Petru. S touto mladou krví byl během tří měsíců vytvořen materiál pro druhé CD.

·         Realizace nahrávky proběhla v bzeneckém studiu Shaark a po časově náročných finálních úpravách a hledání vydavatele, vychází v listopadu 2007 další řadové CD s názvem "Rezzonation" a zároveň je odvysílán klip k titulní skladbě "In My Head" na Tv Očko. Na konci roku se kapela umisťuje v soutěži Rockmaxova 12 zlínského rádia Rockmax za rok 2007 na celkově 2.místě.

·         Na jaře 2008 se CHAOS IN HEAD účastní mezinárodní soutěže International Live Awards ve Vídni. Na sklonku srpna, v soutěži Česká Rocková Liga 2008 se kapela na poslední chvíli nominuje do finále, kde obsadí celkově 4.místo. Ihned poté - kvůli vleklým potížím s (kurevskými) zády - na téměř 3měsíce za Kopce nezištně zaskakuje bubeník Bethrayer Jiří Ševa Sádlo Ševčík. V září 2008 jsou CHAOS IN HEAD hostem pořadu Madhouse na Tv Očko a při té příležitosti je premiérově odvysílán animovaný klip ke skladbě "Lost Time" z desky Rezzonation. Na podzim téhož roku se skupina probojovala mezi posledních deset uchazečů o post "předskokana" brněnského koncertu Alice Coopera.

·         Koncem listopadu kapela vystoupila - jako jediný český zástupce - na festivalu Winter Masters of Rock 2008 ve Zlíně , spolu s Destruction, Gamma Ray, Lordi, aj.

·         V roce 2009 skupina pilně koncertuje - za zmínku stojí vystoupení na festivalu v polských Katowicích - a hlavně pracuje na přípravě dalšího CD.

·         Začátkem jara 2010 ,s nacvičeným materiálem, zamířili CHAOS IN HEAD do studia SHAARK a natočili 10 nových věcí. Mix a masteringové práce proběhli - na rozdíl od Rezzonation - ve Studiu Šopa v Lipově , pod vedením Stanislava Valáška. Nahrávka byla pojmenována "INFRA" ( z latinského "dole , níž , pod" ) a byla pokřtěna na letním MoR ve Vizovicích , za účasti kmotrů Magdy Malaníkové (rádio Rockmax) a Zdenka Zeleného ( magazín Spark). Na podzim kapela natočila na titulní věc "Bring You Down" klip, ve kterém účinkoval i mistr a vicemistr ČR v kickboxu a bronzový medailista z mistrovství světa v roce 2008 Jakub Dvořák. Klip měl premiéru začátkem roku 2011.

·         Ve druhé polovině roku 2011 po vzájemné dohodě odešla z kapely Petra a místo ní se do čela postavila Lena, opět s vysokými hlasovými kvalitami.

·         S novou frontmenkou Lenou kapela na jaře 2012 nahrála ve studiu Šopa song "On Me" a v květnu téhož roku k této skladbě uvěřejnila i klip. Song "On Me" úspěšně rotuje v "české sekci" na rádiu Rockmax. Z koncertní činnosti stojí v tomto roce za zmínku předskakovaní dánské legendy D.A.D. a opětovná účast na jubilejním 10.ročníku festivalu Masters Of Rock ve Vizovicích.

·         V průběhu roku 2013 kapela posílila o nového člena , kterým se stal "basobijec Bure" .

·         V období od 15.4.2014 do 15.6.2014 kapela nahrává nové CD s názvem "ZOO". CD bylo nahráno v nahrávacím studiu ŠOPA za zvukové režie Standy Valáška. Obal kreslil na návrh CH.I.H.Mirek Vostrý. Samotné CD bylo kapelou oficiálně vydáno 9.11.2014 a vyznačuje se hutností a především návratem k textům psaným v českém jazyce.

·         V průběhu měsíce 7/2015 oznamuje frontmanka Leňa, že v kapele Chaos In Head končí.

·         Po delším hledání dne 20.11.2015 kapela přibírá novou, teprve 17ti letou zpěvačku Market, která rychle převezme mikrofon po Leni a s Chaos In Head úspěšně odzpívá a odehraje poslední 2 koncerty roku 2015. 

·         V prosinci 2015 kapela s novoufrontmankou Market nahrává v nahrávacím studiu Shaark singl s dvěma novými songy "Kmen" a "Nade mnou". 

·         Na začátku roku 2016 se kapela – po mnoha letech „emigrace“ – opět vrací do zkušebny v Uherském Brodě.  Zároveň nátáčí videoklip ke skladbě „Kmen“.

·         V březnu je zveřejněn klip z dílny „Home Made Bure“ na nezvykle lyrický song „Nade mnou“ .

·         S videoklipem "Kmen" se stává Chaos In Head v Czech Parádě TV REBEL kapelou měsíce 5/2016.

·         V půlce června absolvuje celá kapela návštěvu v TV Rebel , aby odprezentovala své názory a pohledy na věc v rozhovoru, jenž dělal čest jménu kapely.

·         V září se CHAOS uchyluje opět do bzeneckého studia Shaark , kde nahraje podklady pro 3 nové songy. Dokončit se podaří ale jen jednu novou věc.

·         V prosinci 2016 Markett a Kopec představují v Tv Rebel právě tuto jednu dokončenou věc , na kterou v říjnu natočili i videoklip .., song s názvem " Někdo tam nahoře mě nemá rád" . 
Kapela zároveň končí v anketě Czechparáda Tv Rebel za rok 2016 na celkovém 6.místě.

·         Na přelomu jara a léta 2017 odchází z kapely basák Bure. Zbylá trojice zkouší několik zájemců a  za několik týdnů zaplňuje uvolněné místo nový člen Richie.

·         V září v této nové sestavě skupina dokončuje druhou ze tří skladeb , jejíž podklady nahrála při poslední Shaark studiové  návštěvě. Výsledkem je skladba "Performer" , jejíž zveřejnění, co by i videoklip ,probíhá začátkem prosince na kapelním FB.

·         Televizní premiéra PERFORMERa se odehraje  11.12.  na  Tv Rebel v pořadu Czech Blade.

·         V září 2018 se do kapely vrací basák Bure.

Kapela ve studiu Shaark natáčí materiál pro nové CD . Začátkem listopadu - těsně po  dokončení všech hlasových partů -  zpěvačka Markett oznamuje, že z rodinných důvodů odchází z kapely .  

·         Po intenzivním hledání na uvolněné místo frontmanky nastupuje dne 18.2.2019 nová zpěvačka Leňa.

V průběhu roku kapela koncertuje a Leňa zároveň postupně přetáčí veškeré již dříve nahrané hlasové party a začátkem podzimu je hotovo.  Kapela ještě k materiálu přidá tři zcela nové songy, které byly vytvořeny už v aktuální sestavě. V půlce ledna 2020 proto může být oznámeno vydání nového CD s názvem "Hořím" , na jehož podporu kapela absolvuje klubové turné, které však kvůli covid-19 bylo dokončeno s necelých dvou třetin. Přes léto kapela odehrála několik koncertů , ale druhá.. podzimní část turné k desce "Hořím"byla opět , kvůli covidu,  zrušena. Stejně jako  

termíny křestu CD, které se rovněž neuskutečnili.   Koncem roku 2020 odchází - již podruhhé - basák Bure a kapela provádí konkurz na uvolněný post baskytaristy.

Na přelomu února a března , po dlouhém a náročném hledání , kapela oznamuje , že její řady posílí baskytarista , zpěvák a ex-frontman souboru 

Motorhëad Czech Republic Revival - Petr "Isi" Isakidis. 

CHAOS IN HEAD začínají v nové sestavě zkoušet dosavadní repertoár a zároveň tvoří torza nových songů - pandemická situace totiž již několik měsíců nedovoluje koncertovat.

Po covidovém znovunastartování začátkem léta v 2021,  Leňa v listopadu na charitativním koncertu pro poškozené tornádem na Hodonínsku, kapele sděluje, že z důvodu nastávajících mateřských povinností je to její poslední koncert. Téměř zároveň kytarista Chorche velmi těžce onemocní a je bezmála tři čtvrtě roku mimo hru. Kapela je od prosince 2021 nefunkční. 

Po necelém roce , na podzim 2022, ale Leňa ohlašuje možnost opatrného návratu za mikrofon a taky - již uzdravený Chorche - je plně k dispozici. Bohužel mezitím baskytarista Isi opustil kapelu kvůli neshodám na budoucí stylové směřováni a nedaří se najít náhradu. Přesto ale , v improvizované sestavě , se podařilo na přelomu roku 22/23 ve studiu Šopa nahrát nový song a později i klip ""Šejdrem", který byl zveřejněn koncem května 2023. Jedná se o sound s jasně čitelným retro záměrem , jež někdo z kapely označil jako kombinaci Status Quo, ZZ Top a Motorhead, a proto nechyběli i překvapivé reakce. 

3.6.2023 skupina absolvuje v domovském Uherském Brodě svoje další vystoupení  již s novým basákem Erikem -  a ukončí tak více než 1,5 roční koncertní pauzu.